Робота чекає на Вас

Пропонуємо гідну роботу. Вам залишається БЕЗКОШТОВНО залишити своє резюме для 5000 роботодавців.

Залишити резюме

Не цікаво!

 

dsbrickworks.com

Фінансовий портал

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта

Строковий трудовий договір

Трудове законодавство передбачає для роботодавців і працівників такий варіант, як укладання строкового трудового договору. Такий договір передбачає співпрацю на тимчасовій основі. Відповідно до закону, максимальна тривалість термінового контракту становить п'ять років, однак у більшості випадків його укладають на 1-2 роки. Однак при укладанні такого договору не вказані терміни - він вважається безстроковим, а також варто враховувати, що якщо після закінчення строку договору жодна з сторін не зажадала його розірвання, і співробітник продовжив працювати - договір також стає безстроковим.

Строковий трудовий договір вигідний, перш за все, роботодавцю. Це дає йому можливість звільнити працівника без виплати будь-яких компенсацій, всього лише дочекавшись закінчення терміну договору. При укладенні безстрокового договору роботодавець позбавлений такої можливості, адже без згоди працівника звільнити його буде непросто і доведеться виплатити компенсацію. Тому, природно, у роботодавців виникає спокуса укласти тимчасовий трудовий договір з працівником, навіть якщо для цього немає достатніх підстав. Таким чином, ваша робота в Москві або іншому місті по документації може бути оформлена як тимчасова, що дасть можливість звільнити вас без права на компенсацію.

Однак з точки зору законодавства, строковий трудовий договір укладають тоді, коли укладення безстрокового неможливо, наприклад, коли співробітника наймають на тимчасову посаду, для виконання тимчасових і сезонних робіт (наприклад, літня робота для студентів) або для заміни відсутнього працівника.

Крім того, у певних випадках можливий вибір між терміновим і безстроковим трудовим договором, у таких ситуаціях результатом буде домовленість сторін. Наприклад, при прийомі на роботу пенсіонерів, творчих працівників, тих, хто працює за сумісництвом, можливе укладення строкового трудового договору на певний проміжок часу.

Трудове законодавство в прямій формі забороняє укладати строкові угоди з метою ухилитися від надання працівнику будь-яких гарантій при звільненні. При цьому існуюче законодавство передбачає ряд випадків, які є підставою для укладання строкового трудового договору, будь-які інші варіанти є явним порушенням. У цьому випадку працівникові варто звернутися до роботодавця за роз'ясненнями - якщо ситуація не підходить під ті, які є підставами для укладення термінового контракту, роботодавець не має права укладати з працівником подібний договір.

 

Лічильник

Ввійти на сайт